אימון וייעוץ כלכלי – למה לי?

"את שינית לנו את החיים״ זה מה שהיא אמרה לי בפגישה האחרונה. ״אני שמחה שיכולתי להיות שליחה טובה״ עניתי לה.
הודיה ושמוליק פנו אליי אחרי ששמעו מחברים שלהם, אסתי וגיל, שהם כבר לא יודעים מה זה מינוס בבנק. החברים סיפרו על תהליך עוצמתי ששינה את החיים שלהם בצורה כזאת שהם לא האמינו שזה יכול לקרות להם. הם סיפרו כי מאז שנולדו הילדים שלהם ההוצאות גדלו משמעותית וההכנסות לא גדלו באותו יחס, ופתאום הם מצאו את עצמם במינוס שהולך וגדל. כשהם הגיעו לתקרת המסגרת התקשרו אליהם מהבנק ואמרו להם שצריך לסגור את המינוס וכדאי לעשות זאת עם הלוואה משום שהריבית על האוברדרפט גדולה יותר מאשר הריבית שהם ישלמו על ההלוואה. אז זה מה שהם עשו. לקחו הלוואה, כיסו את כל האוברדראפט והשאירו לעצמם גם חלק קטן מההלוואה כדי לקנות לילדים בריכה לגינה הם קיוו שבכך הם יחסכו בעלויות כיוון שמנוי לבריכה המקומית היה יקר יותר, וחייבים להעסיק את הילדים איכשהו בחופש…
אחרי שנתיים וחצי, אסתי וגיל שוב מצאו את עצמם עם מינוס שהגיע לגובה המסגרת ואז היה צריך לקחת שוב הלוואה. בשלב הזה אסתי וגיל הבינו שהם פועלים לא נכון והתקשרו אליי.
לאחר כשלושה חודשים שבהם עשינו אבחון וניתוח של המצב הקיים, הבנו מתי והיכן הם פועלים בצורה רגשית שאינה משרתת את האינטרסים הכלכליים שלהם, ובנינו תכנית ותקציב, הם יצאו לדרך חדשה! לראשונה מזה כמה שנים הם הפסיקו ליצור גרעון חודשי ואף התחילו לצמצם את המינוס בבנק. לאחר מספר חודשים הם גם התחילו לחסוך והצליחו לרכוש מספר מוצרים לבית שהיו צריכים כבר מזמן. 
בשלב הזה הם סיפרו לחבריהם על התהליך שהם עברו. מכאן הדרך לפגוש את הודיה ושמוליק היתה קצרה. התהליך שהם עברו, היה שונה ומדהים לא פחות. תוך מספר חודשים הם התחילו לחפש דירה לרכישה –  דבר שהם לא העזו אפילו לחלום לפני שנפגשנו. כשהסתכלנו יחד על התוצאות שהם השיגו בתוך תקופה קצרה כל כך (התנהלות נכונה המתבססת על סדרי העדיפות שלהם, יציאה ממינוס, ויצירת חסכון) הבנו כולנו שהפתענו אפילו את עצמנו… הבנו, שעם הרבה אמונה ביכולת שלנו לשנות, לבחור, לפעול אחרת, ועם הכלים המתאימים, אפשר להגשים חלומות! ואז היא אמרה את המשפט שלא יוצא לי מהראש כבר יומיים: ״את שינית לנו את החיים״!
אם גם אתם רוצים להשפיע לטובה על חייהם של אנשים באופן עצמתי כל כך, בואו ללמוד להיות מאמנים ויועצים לכלכלת המשפחה! הקורס הבא נפתח בקרוב! לקבלת פרטים נוספים השאירו את פרטיכם ב"צור קשר"

×